Blog

10 věcí, které na jarní prohlídce zachrání auto i vaše zdraví

Stěrače stírají, klakson troubí. Ale stačí to? Než s autem vyrazíte na jarní cesty, nechte ho pořádně prohlédnout. Poctivá příprava auta na jaro zařídí, že bude sloužit daleko déle. A také díky ní můžete předejít zdravotním problémům.

Novinky v zákoně: Na úřad nemusíte, za dálničku si připlatíte a vyznáte se v pokutách

Na silnici potkáte nezletilé i nové značky, řidičák necháte doma a úřadům se vyhnete. Rok 2024 přináší řadu novinek pro řidiče, majitele i provozovatele vozidel. Shrnujeme, co všechno vás letos na cestách potká.

Končí vám operák? Další kroky řešte s dostatečným předstihem.

Čeká vás za pár měsíců konec operativního leasingu? Další postup, ať už jde o objednání nového auta, prodloužení aktuální smlouvy, odkup vozu nebo samotné vrácení auta, je dobré řešit s dostatečným předstihem.

Novinky na silnicích s rokem 2023. Tyto změny by vám neměly ujít.

Velké a zásadní změny čekají na řidiče zejména na začátku roku 2024. Ale i letos se najde pár novinek, které s 1. lednem vešly v platnost a je dobré o nich vědět. Tady máte jejich výčet, ať jste v obraze. Vezmeme to zeširoka od změn platných pro celou Evropskou unii po ty naše lokální.

Život s operákem: zimní edice. Co s lyžemi nebo stromečkem?

Slíbili jste si, že se letos nebudete před svátky nebo v průběhu odjezdu na hory stresovat? Aby vánoční přípravy nebo balení na rodinnou dovolenou probíhaly tenhle rok v trochu větším klidu, máme pro vás pár věcí, které si možná hned rádi připíšete na seznam.

Víte za co platíte? Zjistěte, z čeho se skládá hodnota splátky.

Výše splátky je jedním z hlavních ukazatelů, podle kterého se podnikatelé obvykle rozhodují, pokud jde o operativní leasing. A není se čemu divit. V době, kdy ceny veškerého zboží a komodit letí vzhůru, je dobré mít výdaje svého podnikání pod kontrolou.

Na dovolenou s autem na operák. Jaká jsou úskalí?

Když si zvyknete na pár drobností, můžete se s autem na operák pohybovat celkem volně.

I skladovce to pár týdnů trvá. Co se děje před předáním auta?

Rozhodli jste se, že operák je pro vaše podnikání ta pravá vzpruha, a plácli jste si s leasingovou společností? Tak to vás teď asi ze všeho nejvíc zajímá, za jak dlouho bude vysněné auto spokojeně vrnět u vás v garáži.

Změna je život: zjistěte, jak měnit pravidla operáku v průběhu hry

Kdo během posledních dvou let nezatoužil po troše klidu a jistoty? Doba je nestálá a přináší nečekané výzvy, na které je nutné reagovat. To se může odrazit i v potřebách týkajících se operativního leasingu, které se vlivem okolností mohou znenadání změnit.

Poukaz ke každé objednávce!

Součástí objednávek vozů do konce prosince 2021 je nyní i poukaz do Alza.cz, nebo palivová karta OMV..

Vybrat si auto