Blog

Poznají mikrospánek i vybočení z pruhu. Jak moderní technologie bojují za bezpečnější silnice

Moderní auta jsou vybavena množstvím asistenčních a bezpečnostních systémů. Některé řidiči pomáhají s řízením a umožňují mu třeba rychleji reagovat, když je to potřeba.

Klimatizace ve vašem autě v 7 krocích. Jak se o ni starat, aby fungovala na jedničku?

Slyšeli jste někdy v souvislosti s klimatizací o bakterii nazvané legionella? Jestli ne, tak vám gratulujeme. Nicméně pokud vlastníte vozidlo s klimatizací, doporučujeme zpozornět.

Chlupaté rodeo v motoru. Díky těmto trikům se kuny budou od vašeho auta držet dál

Na pohled je kuna docela roztomilé zvířátko, šelma rodu lasicovitých. Jenže když se malá, štíhlá a mrštná šelmička protáhne do motoru vašeho auta, už vám tak roztomilá zřejmě připadat nebude.

Servisní modul – nová služba odhalí, když je s autem něco v nepořádku

Aby byl život s operákem pro řidiče ještě příjemnější, přišli jsme loni na trh s novinkou. Postupně vybavujeme všechny naše vozy Servisním modulem, který má jediný úkol: nepřetržitě monitorovat technický stav vašeho auta. Díky tomu můžeme společně efektivně předcházet například fakturám nad rámec platby operativního leasingu.

Chcete si vyzkoušet elektromobil? Operák je skvělá šance.

Přesednout z benzíňáku nebo dieselu do elektromobilu má na řidiče nejen finanční, ale i psychologický dopad. Je to zkrátka změna jako každá jiná. A změna s sebou vždy nese i spoustu nejasností a otázek. Bude se mi elektromobil dobře řídit? Zvyknu si? A jak to bude s nabíjením?

Končí vám operák? Další kroky řešte s dostatečným předstihem.

Čeká vás za pár měsíců konec operativního leasingu? Další postup, ať už jde o objednání nového auta, prodloužení aktuální smlouvy, odkup vozu nebo samotné vrácení auta, je dobré řešit s dostatečným předstihem.

Vyšší dívčí jménem přívěs. Sledujte hmotnosti, vyhnete se tak možným pokutám.

Různé přívěsy a přívěsné vozíky jsou v Česku velmi oblíbené, s trochou nadsázky patříme v této oblasti v Evropě k velmocem. I přesto, že je u nás tažení přívěsů běžné, neví zdaleka každý, jak jezdit podle pravidel.

Novinky na silnicích s rokem 2023. Tyto změny by vám neměly ujít.

Velké a zásadní změny čekají na řidiče zejména na začátku roku 2024. Ale i letos se najde pár novinek, které s 1. lednem vešly v platnost a je dobré o nich vědět. Tady máte jejich výčet, ať jste v obraze. Vezmeme to zeširoka od změn platných pro celou Evropskou unii po ty naše lokální.

Život s operákem: zimní edice. Co s lyžemi nebo stromečkem?

Slíbili jste si, že se letos nebudete před svátky nebo v průběhu odjezdu na hory stresovat? Aby vánoční přípravy nebo balení na rodinnou dovolenou probíhaly tenhle rok v trochu větším klidu, máme pro vás pár věcí, které si možná hned rádi připíšete na seznam.

Poukaz ke každé objednávce!

Součástí objednávek vozů do konce prosince 2021 je nyní i poukaz do Alza.cz, nebo palivová karta OMV..

Vybrat si auto