Blog

Ať vás nic nepřekvapí: Připravte auto na dlouhou cestu v 5 krocích

Štěstí přeje připraveným. Pokud se chystáte na obchodní cestu nebo dovolenou do zahraničí, na tohle rčení nezapomínejte. Abyste si mohli užívat jízdu bez komplikací, je potřeba na ni svoje auto dobře připravit.

Alkohol za volantem. Kdy můžete po skleničce do provozu a jak poznat opilého řidiče?

V Česku je zákon striktní. Žádný alkohol za volantem. Ani ten zbytkový po večírku, ani „jen jedno pivo“ na oslavu. Řízení pod vlivem vás může stát nejen body a peníze, ale také zákaz řízení.

10 věcí, které na jarní prohlídce zachrání auto i vaše zdraví

Stěrače stírají, klakson troubí. Ale stačí to? Než s autem vyrazíte na jarní cesty, nechte ho pořádně prohlédnout. Poctivá příprava auta na jaro zařídí, že bude sloužit daleko déle. A také díky ní můžete předejít zdravotním problémům.

Novinky v zákoně: Na úřad nemusíte, za dálničku si připlatíte a vyznáte se v pokutách

Na silnici potkáte nezletilé i nové značky, řidičák necháte doma a úřadům se vyhnete. Rok 2024 přináší řadu novinek pro řidiče, majitele i provozovatele vozidel. Shrnujeme, co všechno vás letos na cestách potká.

Technologie i alternativní cesty. Jak na udržitelnou městskou mobilitu

Udržitelná logistika v rámci plánování městské mobility zaujímá jedno z nejdůležitějších míst. Jaké jsou prostředky pro její zajištění?

Poznají mikrospánek i vybočení z pruhu. Jak moderní technologie bojují za bezpečnější silnice

Moderní auta jsou vybavena množstvím asistenčních a bezpečnostních systémů. Některé řidiči pomáhají s řízením a umožňují mu třeba rychleji reagovat, když je to potřeba.

Klimatizace ve vašem autě v 7 krocích. Jak se o ni starat, aby fungovala na jedničku?

Slyšeli jste někdy v souvislosti s klimatizací o bakterii nazvané legionella? Jestli ne, tak vám gratulujeme. Nicméně pokud vlastníte vozidlo s klimatizací, doporučujeme zpozornět.

Chlupaté rodeo v motoru. Díky těmto trikům se kuny budou od vašeho auta držet dál

Na pohled je kuna docela roztomilé zvířátko, šelma rodu lasicovitých. Jenže když se malá, štíhlá a mrštná šelmička protáhne do motoru vašeho auta, už vám tak roztomilá zřejmě připadat nebude.

Servisní modul – nová služba odhalí, když je s autem něco v nepořádku

Aby byl život s operákem pro řidiče ještě příjemnější, přišli jsme loni na trh s novinkou. Postupně vybavujeme všechny naše vozy Servisním modulem, který má jediný úkol: nepřetržitě monitorovat technický stav vašeho auta. Díky tomu můžeme společně efektivně předcházet například fakturám nad rámec platby operativního leasingu.

Poukaz ke každé objednávce!

Součástí objednávek vozů do konce prosince 2021 je nyní i poukaz do Alza.cz, nebo palivová karta OMV..

Vybrat si auto